70 éves a vegyipari gépészmérnök-oktatás a Műegyetemen

Ünnepi esemény a Műegyetem vegyipari gépészmérnök-oktatás indításának 70. évfordulója alkalmából

2020. január 31-én a Műegyetem K épületének Dísztermében 9.00-tól a BME Gépészmérnöki Kara (GPK) és a BME Épületgépészeti és Gépészeti Eljárástechnika Tanszék megrendezi volt hallgatóinak a „70 éves a vegyipari gépészmérnök-oktatás a Műegyetemen” című konferenciát és találkozót.

9.30-tól 9.40-ig Dr. Nagy Balázs Vince, egyetemünk nemzetközi rektorhelyettese mond rektori köszöntőt, majd 9.40-től 9.50-ig Dr. Csoknyai Tamás egyetemi docens, az Épületgépészeti és Gépészeti Eljárástechnika Tanszék tanszékvezetője üdvözli a megjelenteket.. 9.50-től 10.00-ig Dr. Örvös Mária, címzetes egyetemi tanár a tanszék múltját és jelenét foglalja össze. 10.00-tól 10.15-ig Dr. Bothné Fehér Kinga adjunktus napjaink vegyipari gépész oktatását részletezi, 10.15-től 10.45-ig a tanszék kutatási tevékenységéről pedig Dr. Láng Péter egyetemi tanár, Dr. Nagy András egyetemi docens, Dr. Hégely László adjunktus és Dr. Poós Tibor egyetemi docens tart előadást. 10.45-től 11.00-ig a Gépészeti Eljárástechnika Szakosztály tevékenységét szintén Dr. Poós Tibor ismerteti.

A kávészünet után, 11.30-kor, a K+F a vegyipari gépészetben szekcióban Balla Tamás, a MOL Nyrt. DS-termelés-karbantartási vezetője, és Németh János, a MOL Nyrt. DUFI karbantartásvezetője, valamint Kokavecz János, a Richter Gedeon Nyrt. gépészeti osztályvezetője, Brjeska Gábor, az OPAL Szolgáltató Zrt. vezérigazgatója, Fehérdi Zsolt, az EGIS Gyógyszergyár Zrt. műszaki igazgatója, Nagy Bálint, a Chinoin Zrt. folyamatautomatizálási mérnöke, Csury Norbert, a Chemitechnik Pharma Kft. ügyvezető igazgató helyettese, Kohut Zoltán, a Multinox Kft. ügyvezetője és Dr. Major Veronika, a VTK Innosystem Kft. nemzetközi üzletági tanácsadója tart előadást.

Az előadásokat 13.00-14.00-ig tartó állófogadás követi, majd 14.00-16.00-ig a résztvevőket körbevezetik az eseményt szervező Épületgépészeti és Gépészeti Eljárástechnika Tanszéken (D épület 1. emelet). A rendezvényt 15.00-16.00 között kerekasztal-megbeszélés zárja le a tanszék és az ipar együttműködési lehetőségeiről a D épület 101 és 102-es termében.

2019-10-30 18:07:53high_priority

Szerkesztve: 2020-01-29 08:14:56