Távoktatási tájékoztató hallgatóknak

ÉPGET távoktatási alapelvek és bejelentkezési útmutató

Kedves Hallgatók!

Az alábbiakban tájékozatatni szeretnénk Önöket a legfontosabb távoktatással kapcsolatos információkról.

Általános egyetemi tájékoztatás

Jelen tájékoztató nem tartalmazza a BME központi, távoktatással és a vírushelyzettel kapcsolatos tájékoztatását. Azok itt érhetők el, folyamatosan frissítve.

Távoktatási alapelvek

A távoktatást az ÉPGET Tanszék a következő elvek mentén végzi:

- Elsődlegesen az MS. Teams alkalmazáson és a Neptunon keresztül kommunikálunk a hallgatókkal. Az MS. Teams-be regisztrálni kell, melynek módja lent található.

- A tananyagokat az ÉPGET honlapjára (erre a honlapra) töltjük fel. Ha egy tárgynál már az oktató más megosztási módot hirdetett ki félév elején, akkor az alapértelmezettként megtartásra kerül, ha mégsem, akkor az oktató tájékoztatást küld Neptunon keresztül.

- Számonkérés rendje:

- A zh-kat, vizsgákat online módon az MS. Teams-ben tartjuk vagy jelen honlapon keresztül, ha a zh modul elkészül (ennek ideje egyelőre bizonytalan, majd ha aktuálissá válik tájékoztatást küldünk). Az e-mailen keresztüli zh iratás sem kizárt.

- Szóbeli vizsga oktatói döntés alapján írásbelivé változtatható.

- Egyes tárgyaknál összegző teljesítményértékelés (pl. zárthelyi dolgozat) helyett részteljesítmény értékelés (házi feladat) alkalmazható az oktató döntése alapján. A módosításról a hallgatókat előzetesen értesíti az oktató, a részteljesítmény értékelés benyújtására legalább tizenöt napos határidőt betartva.

- Azon tanulmányi teljesítményértékelés, amelynek eredményét az adott tantárgy érdemjegyének megállapításakor nem veszik figyelembe és csak a vizsgára bocsáthatóság feltétele, az oktató döntése alapján elhagyható. Ebben az esetben minden, a kurzust felvett hallgató vizsgára bocsátható („Aláírva” aláírásbejegyzést szerez a tantárgyból).

- Nem tervezzük a határidők kitolását, az Önök érdekében is szeretnénk, ha nyáron nem kellene oktatni. Ezért kérjük mindenki törekedjen a feladatleadási (beleértve a szakdolgozat és diplomatervezési) határidők betartására. Amennyiben olyan feladatuk van, amely egyetemi jelenlétet igényel, konzultáljanak oktatójukkal és keressenek együtt alternatív megoldást. Természetesen ennek ellenére nem kizárt, hogy bizonyos tárgyaknál kénytelen leszünk a nyári időszakot igénybe venni.

- Szakdolgozatok, diplomatervek leadási határideje: május 22.

- A laborok oktatását is alternatív módon, a szorgalmi időszak eredeti idejében tervezzük megoldani.

- Záróvizsgák: szeretnénk tartani a szokásos időpontban (júniusban) megtartani, amennyiben a központi vezetés másképp nem rendelkezik a kérdésről.

A váratlan helyzet kezelése tanszékünk számára is komoly kihívást jelent. Felmerülhetnek előre nem látott problémák, melyek miatt a fenti elvektől adott esetben el kell térnünk. Ez az adott oktató hatásköre. Az általános érvényű változásokat ezen hirben folyamatosan rögzítjük, tehát frissítések előfordulhatnak..

MS. Office regisztráció és tantárgyhoz csatlakozás

Az alábbi link alatt található a leírása annak, hogy hogyan tudnak regisztrálni az MS. Office-ba (és egyúttal az MS. Teamsbe):

MS. Office regisztráció

A regisztráció élesítése akár 24 órát is igénybe vehet, ezt kérjük vegyék számításba.

Regisztráció után az MS. Teams-en belül a tantárgyakhoz külön-külön csatlakozni kell. Ehhez az oktatók küldenek majd neptunon keresztül csatlakozási kódot. A csatlakozás lépései a következők:

Teams alkalmazás > Csoportok menüpont > Csatlakozás csoporthoz... > Csatlakozás a csoporthoz egy kód használatával

Ha ez az útmutató nem érthető vagy bármi kérdés felmerül a távoktatással kapcsolatban itt jelezzék a problémát pontosan megfogalmazva, hogy javítani tudjuk: tanszek@epget.bme.hu ÉS perenyi@epget.bme.hu

Együttműködésüket köszönjük

ÉPGET Tanszék