Gyere és kutass/dolgozz a Tanszék Vegyipari Gépészet Szakmai Csoportjában!

Van 4-5 szabad napod havonta? Szakmai fejlődéseden túl még pénzt is kereshetsz.

Balkányi ösztöndíj pályázat 2024

A Spirax Sarco Kft. és az ÉPGET Tanszék Vegyipari Gépészet Szakmai Csoportja „Balkányi ösztöndíj” néven pályázatot hirdet hallgatói jogviszonnyal rendelkező egyetemi hallgatók részére.

A pályázók köre
    2023/24/2 és 2024/25/1 félévekben egyetemi hallgatói jogviszonnyal rendelkező hallgató, aki a Folyamattechnika (BSc), Vegyipari energetika (BSc) vagy Vegyipari gépész (MSc), Épületgépész (MSc) specializáción végzi tanulmányait. Indokolt esetben más Kar/specializáció hallgatója is jelentkezhet, ez esetben vegye fel velünk a kapcsolatot a megadott elérhetőségen.

A pályázat rövid leírása
    A pályázat célja kettős:

1. Tehetséges egyetemi hallgató kutatási elkötelezettségének ösztönzése és a későbbi PhD-képzés keretében végzett kutatás iránti igény felkeltése.

2. A hallgató a szabadidejét a Tanszék szempontjából is hasznos feladattal, munkával tölti.

A támogatás célja
    A támogatás célja függ attól, hogy a pályázó kutatásra, vagy a tanszéki feladatok és munkák elvégzésére jelentkezik. Így a cél lehet:

- a kutatást végző hallgatók ösztönzése;

- tudományos munka eredményeinek népszerűsítése (TDK, publikáció, konferencia);

- a tanszéki specializációk népszerűsítése;

- a tanszék laboratóriumi hátterének fejlesztése;

- a tanszéki megjelenés, arculat fejlesztése.

Még további feladatok is támogathatóak a pályázó kompetenciájától, javaslatától függően.

Díjazás
    Az ösztöndíj mértéke a hallgató idő- és energiaráfordításától függően változhat. A díjazás során figyelembe vesszük az elért eredményeket is. A támogatás lehet órabér alapú vagy adott beruházás, fejlesztés és konferencia költségek támogatása. Átlagosan 70 E Ft/hó összeg számolható el.

Az ösztöndíj folyósításának időtartama 4-12 hónap.  2024-ben 5 fő részére biztosítjuk az ösztöndíjat.

A pályázat tartalma
    A pályázatnak tartalmaznia kell:

1. a hallgató szakmai önéletrajzát (kiemelve az eddig elnyert díjakat, pályázatokat, oktató-kutató tevékenységet, konferenciát, kompetenciákat és minden olyan tevékenységet, szakértelmet, ami a tanszék működése szempontjából hasznos lehet);

2. a hallgató max. 1 oldalas motivációs levelét és ha van, akkor a kutatási vagy munkavállalási tervét/ötletét;

3. a pályázati határidőt megelőző lezárt félévek tanulmányi átlagainak Neptunból letöltött kivonatát.

A pályázat elbírálása
    A beérkezett pályázatokat Kuratórium bírálja el az alábbi szempontok alapján:

- a kutatási terv megvalósíthatósága, a hallgató tervezett munkájának értékelése;

- az egyetemi tanulmányok átlageredménye;

- eddigi kutatómunka értékelése;

- egyéb eredmények (nyelvvizsga, külföldi tudományos tanulmányút, TDK eredmény, kiemelkedő szakmaspecifikus teljesítmény, publikáció, demonstrátori tevékenység stb.).

A támogatást elnyerő pályázó kötelességei
    A hallgató a támogatott időszak alatt elért feladatokról és eredményekről írásban beszámolót nyújt be a támogatási időszak lejártát követő 2 héten belül.

A hallgató teljesíti az MSc-s Ipari gőz- és kondenzrendszerek (BMEGEÉENG86) tantárgyat. Ha jelenleg BSc-s a hallgató, akkor majd a későbbi tanulmányai során kell teljesítenie.

A felkért hallgatóknak lehetőségük van előadás keretében Spirax Sarco Kft. szakmai fórumán is beszámolnia.

A pályázati anyagot összefűzve, .pdf formátumban kérjük elküldeni a poos.tibor@gpk.bme.hu e-mail címre.

A pályázat folyamatosan benyújtható, amíg a kiírás a tanszéki honlapon elérhető. Mivel a helyek száma fix (5 fő), ezért célszerű minél hamarabb jelentkezni.

Kérdés esetén fordulj bizalommal Dr. Poós Tiborhoz (D épület 110)!

2024-01-16 09:26:32high_priority

Szerkesztve: 2024-01-19 14:34:12